Chata i okolica

   Dom powstał  w 1802r. za sprawą niderlandzkiego specjalisty od irrygacji – Van der Sande. Miejscowi Kaszubi mówili o nich Olędry lub Olędrowie i niektórzy sąsiedzi ciągle tak mówią o naszej chacie. Prace Olendrów – system irrygacji i osuszania podmokłych terenów, można ocenić nawet dzisiaj spacerując po okolicznych polach, które „pociętę” są siatką kanałów. W niedalekiej miejscowości Tupadły znajduje się małe lotnisko, które oferuje loty nad Karwieńskimi Błotami, a widok z lotu ptaka na tę siatkę irrygacyjną jest doprawdy zachwycający.

  W odległości 2 km w linii prostej znajduje się plaża w Karwii, natomiast Nasi goście nadzwyczaj upodobali sobie plażę w Karwieńskich Błotach II, gdzie szeroki i cichy pas mleczno-białego piasku pozwala na prawdziwy odpoczynek. Na miejscu damy Państwu szczegółowe wskazówki dojazdu do tego wyjątkowego miejsca wolnego od zgiełku i tłoku.

Spędzają swój czas w naszym  miejscu mogą Państwo robić  następujące rzeczy:


Opalać się na pięknej i piaszczystej plaży

Pływać w polskim morzu

Udać się na spływ kajakowy

Posurfować na desce

Spacerować nad morzem

Ćwiczyć na siłowni


 

Warto również zobaczyć i zwiedzić następujące miejsca w okolicy naszej chatki:Na pyszne i wspaniałe posiłki warto pojechać do następujących restauracji:Oczywiście jesteśmy przygotowani zarówno na pogodę, jak i na niepogodę, więc oferujemy Państwu następujące „uciechy”:

miejsce do grillowania

miejsce na ognisko

boisko do siatkówki

dart

piłkarzyki

Dzień Szpinaku

Dla osób nadzwyczaj utalentowanych i pomocnych zawsze możemy zorganizować rąbanie drewna, malowanie płotu, strzyżenie żywopłotu, strojenie pianina lub inne agroturystyczne atrakcje – oczywiście bezpłatnie… Zapraszamy!!!